Where the latest news never gets old.
 

Spółka portfelowa Highlander Partners sprzedała markę Eagle One firmie HandStands należącej do funduszu Trivest Partners

Dallas, Texas – 29 kwietnia 2016 – Niteo Products, LLC, spółka z portfela Highlander Partners, LP, poinformowała o sprzedaży marki Eagel One, która obejmuje linię produktów konsumenckich do pielęgnacji aut, firmie HandStands, spółki portfelowej Trivest Partners.

Marka Eagle One należy do pionierów w branży kosmetyki samochodowej, istnieje od ponad 30 lat i obejmuje pełną gamę produktów do pielęgnacji aut, od zaawansowanych technologicznie produkty do mycia poprzez woski, powłoki i akcesoria zabezpieczające, kończąc na produktach poprawiających połysk i ochronę aut.

Jeff L. Hull, przewodniczący rady nadzorczej Niteo i partner zarządzający Highlander, powiedział: “Sprzedaż linii produktowej Eagle One jest zgodna z ogólną strategią wzrostu Niteo. Strategia zakłada rozwój w segmentach produktów do mycia samochodów w kanale profesjonalnym, przez pozostałe marki firmy, między innymi Car Brite oraz rozwój marek w segmencie „performance fluids”. Eagle One to szanowana marka z bardzo dobrą pozycję w kanałach dystrybucji detalicznej. Niteo koncentruje się na produktach profesjonalnych, dlatego wierzymy że marka Eagle One lepiej pasuje do oferty produktowej HandStands przeznaczonej na rynek konsumencki.”

Terry Morgan, prezes Niteo, dodał: “Chcemy przeznaczyć środki ze sprzedaży Eagle One na nabycie dodatkowych marek w segmencie produktów do mycia samochodów z kanału profesjonalnego aby kontynuować nasz wzrost w tym obszarze. Sprzedaż Eagle One pozwoli nam skoncentrować nasze wysiłki na dalszej rozbudowie tych kanałów.”

Chris Anderson, HandStands ‘CEO, powiedział: “Jesteśmy bardzo zadowoleni że możemy dodać tę legendarną markę do pielęgnacji aut do rosnącego portfela produktów HandStands . Z pełną gamą rozwiązań do pielęgnacji wewnętrznej i zewnętrznej, silnym rodowodzie innowacji i jakości, Eagle One idealnie pasuje dla HandStands.”

Russ Wilson, przewodniczący rady nadzorczej HandStands i partner w firmie Trivest Partner, dodał, “Przejęcie Eagle One, szanowanej marki produktów do pielęgnacji, umożliwia dalsze umocnienie pozycji HandStands  w rosnącej segmencie kosmetyków dla aut. Transakcja sprzyja realizacji misji HandStands  bycia liczącym się graczem w kanale detalicznym produktów z kategorii  odświeżaczy powietrza i pielęgnacji aut.”

 

O Niteo
Niteo jest producentem i dystrybutorem pełnej gamy produktów do pielęgnacji i konserwacji aut, między innymi marek Car Brite  oraz Pyroil, dodatkowo firma produkuje produkty pod marką Valvoline w ramach licencji.  Niteo oferuje szereg produktów między innymi woski, lakiery, mydła, czyściki, farby oraz dodatki do paliw. Więcej informacji w adresie poniżej www.niteoproducts.com.

O Highlander Partners
Highlander Partners, L.P. jest funduszem typu private equity zarządzającym aktywami o wartości ponad 1 mld USD z siedzibą w Dallas. Fundusz koncentruje się na realizacji inwestycji w przedsiębiorstwa z wyselekcjonowanych segmentach w których partnerzy funduszu mają ekspertyzę branżową. Należą do nich branże takie jak: szeroko rozumiana produkcja, branża budowlana, branża spożywcza, branża chemiczna oraz produkty dla konsumentów. Fundusz Highlander Partners realizuje strategie “buy and build”, czyli kreowania wartości poprzez wsparcie firm w wzroście organicznym oraz poprzez akwizycje. Więcej informacji w adresie poniżej www.highlander-partners.com.

O HandStands
HandStands została założona w 1983 z siedzibą w Draper, Utah. Do kluczowych marek HandStands należą: Refresh Your Car! ®, California Scents®, Bahama & Co.®, DRIVEN® oraz Lexol®, które można kupić w sklepach detalicznych oraz sklepach specjalistycznych na całym świecie. HandStands jest graczem nr. 1  na rynku amerykańskim w ujęciu wolumenowym sprzedanych odświeżaczy powietrza. Więcej informacji w adresie poniżej www.handstands.com.

O Trivest Partners
Trivest Partners jest funduszem private equity koncentrującym się na inwestycji w firmy prywatne  w USA i Kanadzie. Od momentu powstania w 1981, Trivest zrealizował ponad 225 transakcji o łącznej wartości powyżej 5,5 mld USA. Więcej informacji w adresie poniżej www.trivest.com.