Where the latest news never gets old.
 

Highlander Partners wesprze ekspansję Rotometalu

Warszawa, 8 maja 2017 r. – Highlander Partners, firma private equity inwestująca w szybko rosnące przedsiębiorstwa z atrakcyjnych branż,  została inwestorem w Rotometalu. Rotometal jest liczącym się w Europie producentem specjalistycznych narzędzi dla poligrafii. Pozyskanie inwestora pozwoli spółce dodatkowo przyspieszyć rozwój.

Rotometal specjalizuje się w produkcji cylindrów magnetycznych i drukowych stosowanych przez producentów etykiet samoprzylepnych przeznaczonych dla sektora konsumenckiego. Cylindry są produkowane na zamówienie i sprzedawane na całym świecie. Wysoką konkurencyjność w skali międzynarodowej Rotometal zawdzięcza know-how technicznemu oraz relacjom z odbiorcami, które rozwija od wielu lat. Firma jest liderem w Polsce i ma znaczący udział w rynku europejskim.

„Doceniamy imponujący rozwój Rotometalu i unikalne kompetencje założyciela i pracowników. Spółka działa na atrakcyjnym rynku, o wysokiej barierze wejścia, bo niewielu producentów jest w stanie sprostać oczekiwanej przez odbiorców precyzji wykonania cylindrów. Dostrzegamy dużą wartość dodaną, jaką wnosi Rotometal i widzimy dalszy potencjał wzrostu dla spółki. Istotne jest dla nas, że firma skutecznie konkuruje w skali światowej. Jednocześnie nisza, w której się specjalizuje, dynamicznie rozwija się w Polsce, gdzie swoją produkcję zlokalizowało wiele krajowych i międzynarodowych drukarni etykiet.” – powiedział Dawid Walendowski, partner zarządzający w Highlander Partners.

Po inwestycji Highlander Partners założyciele Rotometalu, Joachim i Barbara Setnikowie, pozostaną współwłaścicielami spółki i będą nią nadal kierować. Wspólne cele i plany założycieli i inwestora obejmują rozwój firmy przez rozszerzenie asortymentu produktów i wejście na kolejne rynki eksportowe.

„Cieszę się z nawiązania współpracy z inwestorem, który pomoże nam w zarządzaniu dynamicznym wzrostem organicznym. Poza wsparciem w budowie dużo większej organizacji liczymy na pomoc w jeszcze szerszej ekspansji zagranicznej, między innymi w Azji, gdzie Rotometal rośniej najszybciej. ” – powiedział Joachim Setnik, prezes Rotometalu.

Więcej o Highlander Partners
Highlander Partners z biurami w USA i w Polsce jest inwestorem typu private equity. Firma inwestuje własny kapitał w spółki o silnej pozycji rynkowej i dużym potencjale wzrostu. Highlander Partners zarządza środkami w wysokości przekraczającej 1,2 miliarda dolarów. Obecnie jest współwłaścicielem trzech polskich spółek: Rotometal (specjalistyczna produkcja narzędzi dla branży drukarskiej), QFG (sektor przetwórstwa żywności) i Grupa Akomex/Druk-Pak (sektor produkcji opakowań). Trzy inne inwestycje w Polsce – MEDI-system, ZREW Transformatory i ProService Highlander Partners z sukcesem zakończył.

Więcej o Rotometalu
Flagowymi produktami Rotometalu są wytwarzane na zamówienie cylindry magnetyczne i drukowe stosowane w fleksograficznych maszynach drukarskich. Produkcja jest zlokalizowana w Świebodzinie, spółka zatrudnia 110 osób. Firmę w 2006 r. założył charyzmatyczny przedsiębiorca, Joachim Setnik, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży metalowej, zdobyte w Polsce i w Niemczech. Rotometal eksportuje 80% produkcji – do Europy, Azji, na Bliski Wschód i do krajów afrykańskich. Firma cieszy się uznaną marką i konkuruje jakością oraz efektywnością z największymi światowymi graczami w swoim segmencie rynku.

Doradcy
Doradcą prawnym Highlander Partners była Kancelaria Gessel. FSG było doradcą transakcyjnym Rotometalu.

Dodatkowe informacje
Highlander Partners – Dawid Walendowski, Partner Zarządzający, dwalendowski@highlander-partners.com, tel. 22 521 04 20
Rotometal – Joachim Setnik, Prezes, rotometal@web.de, kom. 664 943 851