Where the latest news never gets old.
 

Highlander Partners zakończył inwestycję w ZREW Transformatory

Warszawa, 4 stycznia 2016 r. – Fundusz private equity Highlander Partners ogłosił wyjście z inwestycji w ZREW Transformatory, którego inwestorem finansowym był od trzech lat. Highlander Partners sprzedał swoje akcje w spółce na rzecz Rauscher & Stoecklin International Holding, właściciela szwajcarskiego Rauscher & Stoecklin oraz czeskiego SERW, producentów wysokiej klasy produktów i systemów elektrycznych. Strategia nowego inwestora zakłada stworzenie wiodącej w Europie grupy energetycznej.

ZREW Transformatory, uznany w kraju producent transformatorów średniej mocy z ponad 50-letnim doświadczeniem na polskim rynku, był inwestycją Highlander Partners od 2012 roku. Przez 3 lata obecności w spółce, Highlander Partners ściśle współpracował z zarządem żeby uczynić ZREW liderem w swojej branży. Startując z pozycji wicelidera, ZREW umocnił swoją pozycję na krajowym rynku producentów transformatorów średniej mocy – i wszedł na nowe rynki, poza Polską. Spółka podwoiła zdolności produkcyjne, między innymi dzięki inwestycjom w nowy sprzęt, budowie nowej hali produkcyjnej i doposażeniu laboratorium oraz stacji badawczej. W latach 2012-2015 zatrudnienie wzrosło ze 140 do ponad 200 osób, spółka wprowadziła programy motywacyjne dla pracowników i zarządu. ZREW z powodzeniem wdrożył system ERP, poprawiając model sprawozdawczości finansowej. W trakcie inwestycji Highlander Partners spółka konsekwentnie zwiększała przychody i rentowność.

“Osiągnięcie pełnego sukcesu projektu nie byłoby możliwe bez ogromnego wkładu zarządu ZREW, który zrealizował cele biznesowe na 2 lata przed zakładanym planem, jednocześnie przeprowadzając głęboką transformację przedsiębiorstwa. Z dużą satysfakcją mogę powiedzieć, że zarząd spółki wykonał ogromną pracę, która zaowocowała przekształceniem firmy w lidera rynku oraz atrakcyjny, dojrzały biznes. ZREW Transformatory to wyjątkowa firma, życzymy jej kolejnych sukcesów w przyszłości.” – powiedział Dawid Walendowski z Highlander Partners.

„Nabycie ZREW Transformatory jest kolejnym, istotnym etapem realizacji strategii naszej firmy, która zakłada stanie się światowym liderem wysoce specjalistycznego rynku produktów i systemów wykorzystywanych w dystrybucji energii i infrastrukturze elektrycznej. Oprócz naszej wiedzy i szerokiej gamy produktów, takich jak aparatura łączeniowa średniego i wysokiego napięcia, a także wysokiej jakości transformatory średniego napięcia, obecnie możemy zaoferować klientom transformatory olejowe o mocy od 100 kVA do 120 MVA i napięciu do 145 kV. Ponadto grupa umocniła swoją pozycję w rozwijających się krajach Europy Środkowej.” – powiedział Giorgio Vannotti, Prezes Zarządu R&S International Holding AG.

O ZREW Transformatory
Działalność ZREW Transformatory obejmuje produkcję, modernizację, remonty oraz pełną diagnostykę olejowych transformatorów mocy. ZREW produkuje transformatory mocy dla sieci dystrybucyjnych, transformatory blokowe dla elektrowni i elektrociepłowni o mocy do 120 MVA i napięciu do 145 kV oraz transformatory specjalne, piecowe i przystosowane do zasilania układów prostownikowych. ZREW Transformatory ma siedzibę w Łodzi. Film informacyjny o ZREW Transformatory.

O R&S International Holding
R&S International Holding jest właścicielem szwajcarskiej firmy Rauscher & Stoecklin specjalizującej się w produkcji innowacyjnych urządzeń energetycznych i osprzętu elektrycznego, czeskiej spółki SERW z Pilzna, która jest dostawcą wysokiej jakości rozdzielnic elektrycznych oraz nowonabytego ZREW Transformatory. Jednocześnie jest to spółka z portfela szwajcarskiego funduszu private equity zarządzanego przez CGS Management.

O Highlander Partners
Highlander Partners z biurami w Dallas (Texas, USA) i Warszawie jest funduszem inwestycyjnym typu private equity, który specjalizuje się w inwestycjach w średniej wielkości przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe. Fundusz inwestuje w spółki o silnej pozycji rynkowej i dużym potencjale wzrostu w Ameryce Północnej i Europie Środkowej. Firma powstała w oparciu o kapitał jej amerykańskich założycieli, obecnie zarządza środkami w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. Europejskie biuro Highlander Partners powstało 7 lat temu. Fundusz zainwestował w pięć spółek w Polsce. ZREW Transformatory jest pierwszą inwestycją w regionie Europy Środkowej, którą Highlander Partners z sukcesem zakończył.

Dodatkowe informacje
Dawid Walendowski, Partner Zarządzający, Highlander Partners, dwalendowski@highlander-partners.com, tel. 22 445 03 40
Andrzej Gadula, Prezes, ZREW Transformatory, transformatory@zrew-tr.pl, tel. 42 671 86 00
Giorgio Vannotti, Prezes, R&S International Holding AG, giorgio.vannotti@cgs-management.com, tel. +41 55 416 16 40